پسابرجام فرصتی برای نوسازی ناوگان هوایی کشور
شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
544 بازدید

یک عضو کمیسیون عمران مجلس نهم با بیان اینکه ناوگان هوایی کشور به شدت نیازمند نوسازی و بازسازی است گفت: با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها بهترین زمان برای تحقق این مسئله است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛احمد جباری عضو کمیسیون عمران مجلس نهم ، گفت: تا قبل از اجرای برجام هرگاه در خصوص فرسودگی و وضعیت ناوگان هوایی، سیستم‌های ناوبری و خدمات ارلاین‌ها در کمیسیون عمران از وزیر راه و شهرسازی و سایر مسئولان صنعت هوایی سوال می‌شد، تحریم‌های اقتصادی غرب مانع بهبود وضعیت صنعت هوایی کشور عامل این مسائل بیان می‌شد.

نماینده مردم بندرلنگه در مجلس افزود: با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها باید شرایط جدید غنیمت شمرده شده و بستر واردات هواپیماهای مورد نیاز و سیستم‌های ناوبری به سرعت به وجود آید تا کل هواپیماهای فرسوده کشور با هواپیماهای جدید جایگزین شود.

وی خواستار بازنشسته شدن هواپیماهای قدیمی و از رده خارج شد و افزود: در خطوط هوایی کشور هواپیمایی چون فوکر در حال پرواز است که سال‌هاست به صورت محدود در خطوط هوایی کشور تولید کننده پرواز می‌کند.

 اکنون که برجام اجرایی شده است فرصتی بسیار بجا به وجود آمده تا نوسازی و بازسازی صنعت هوایی کشور با هدف جذب و جلب نظر مردم انجام شود

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر