پلیس کرج جاعل اسناد بانک را دستگیر کرد
چهارشنبه ۰۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
606 بازدید


شخصی که با جعل مدراک بانکی در کرج قصد برداشت بیش از2 میلیارد ریال از حساب یکی از سپرده گذاران و فرار از کشور را داشت توسط پلیس این کلانشهر دستگیر شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه به نقل ازمرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سرداربخشعلی کامرانی صالح رئیس پلیس البرز روز چهارشنبه ابراز کرد: فردی با ارائه مدارک شناسایی به شعبه یکی از بانک های شهرستان کرج، با این دلیل که کارت و دفترچه حسابش مفقود شده است درخواست برداشت از حساب و صدوردوباره کارت عابربانک را می کند.
وی بیان داشت: با توجه به عدم تطابق مدارک با چهره شخص و نمونه امضای موجود در سیستم، کارمندان بانک در این زمینه اقدامی نمی دهند اما حین بررسی موضوع، شخص از بانک خارج می شود.
کامرانی صالح ادامه داد: با توجه به رفتار مشکوک فرد مذکور، موضوع به مدیریت بانک گزارش و اقدامات لازم برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از حساب مذکور به سرعت انجام می شود.
وی گفت: با مراجعه دوباره فرد مذکور به چند شعبه دیگر و تکرار درخواست قبلی برای برداشت از حساب و با توجه به هماهنگی های قبلی صورت گرفته از طریق مدیریت شعب استان، کارمندان بانک با این بهانه که مشغول انجام کارهای بانکی فرد مورد نظر هستند وی را تا رسیدن مأموران پلیس و مدیر شعب در انتظار قرار می دهند.
سردار کامرانی صالح خاطرنشان کرد: پس از حضور مأموران انتظامی و مدیر شعب استان، در ابتدا وی خود را صاحب اصلی حساب معرفی می کند که پس از پرسیدن چند سوال فنی و تخصصی و دریافت جواب های ضد و نقیض و بررسی بیشتر، هویت جعلی این فرد محرز می شود.
وی بیان کرد: باهماهنگی های قبلی صورت گرفته، فرد تعیین تکلیف در اختیار مأمورین کلانتری محل قرار می گیرد و در تحقیقات اولیه، متهم هویت اصلی خود را فاش و به جرم خود اعتراف می کند.
وی گفت: در ادامه بازجویی های فنی توسط مأمورین پلیس آگاهی البرز معلوم می شود که متهم با اغفال یکی از بستگان نزدیک صاحب اصلی حساب، مدارک وی را سرقت و جعل کردند و قصد این را داشتند که بعد از جعل مدارک ، امضا و برداشت موجودی حساب که مبلغ 2 میلیاردو 260 میلیون ریال بود، از کشور خارج شوند که خوشبختانه با هوشیاری و هماهنگی مأمورین پلیس و بانک موفق به اجرای نقشه خود نشدند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر