پویایی اقتصاد با بهره گیری از فناوری های نوین
یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
758 بازدید


برطرف کردن مسائل و مباحث علمی و اقتصادی از طریق بهره گیری فناوری های نوین موجب پویایی اقتصاد شهری خواهد شد.
 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ علی ترکاشوند شهردار کلانشهر کرج با اشاره به اینکه بسیاری از کشورها مسائل و مباحث علمی واقتصادی خود را از طریق بهره گیری از فناوری های نوین مرتفع می کنند، گفت: جاری کردن این مهم در سیستم اقتصاد شهری پویایی این حوزه را رقم می زند.
شهردار کرج با اشاره به اینکه در حال حاضر، بسیاری از کشورها مسائل و مشکلات علمی و اقتصادی خود را از طریق فناوری های نوین مرتفع می سازند، عنوان کرد: امروز، مولفه اصلی تولید ثروت در دنیا استفاده از فناوری های نوین و اقتصادی دانش بنیان می باشد.

وی افزود: برای کشوری مانند ایران که دارای نیروهای انسانی نخبه بسیار زیادی می باشد، توجه اساسی به موضوعات فناوری و اقتصاد دانش بنیان امری ضروری است.
این مسئول ارشد شهری با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه کشور از سوی دولت در حال تدوین است، گفت: اجماع مناسب در راستای این که مبحث فناوری و اقتصاد دانش بنیان از محورهای اصلی این برنامه باشد، ایجاد شده و این امر با جدیت از سوی مسئولان مربوطه در حال پیگیری می باشد.

وی تاکید کرد: باید چرخه کاملی از دانش و ثروت در کشور ایجاد شود و ایده را از طریق کسب و کار و سرمایه گذاری به ثروت تبدیل کنیم.

ترکاشوند تصریح کرد: برای بهره گیری از توان و ظرفیت های سرمایه های انسانی نخبه باید برنامه ریزی کارآمد و ویژه ای داشته باشیم، ضمن اینکه شناسایی افراد نخبه، تعامل مناسب با آنها، فراهم کردن بستر و ابزار کار و رفع دغدغه مالی نخبگان و همچنین ایجاد انگیزه کار و ... از جمله راهکارهای دستیابی به موفقیت در عرصه علم و فن آوری است.

ترکاشوند ضمن تاکید بر سرمایه گذاری مناسب در مراکز دانش بنیان گفت: توسعه فرهنگ سرمایه گذاری برای ایده های نو به منظور شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد و ثروت آفرینی در کشور ضرورت دارد و اگر سرمایه وارد اینگونه عرصه ها نشود کارها ابتر باقی خواهد ماند.
این مسئول در پایان ضمن اعلام آمادگی شهرداری کرج برای بهره گیری هرچه بیشتر از فن آوری های نوین و تعامل با مراکز دانش بنیاد، بیان کرد: با نگاهی به وضعیت موجود و توجه به برنامه ها، ‌هدف گذاریها و الزامات می‌توان دریافت که این مهم موجب حرکت مناسب و گام برداشتن به سوی توسعه همه جانبه و پایدار می شود و استقلال هر چه بیشتر کشور اسلامی مان ایران خواهد شد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر