پیشرفت البرز در داروسازی
یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
393 بازدید

استاندار البرز در بازدید از مجتمع تولیدی تحقیقاتی واکسن وابسته به انیستیتوپاستور گفت: سازماندهی نوینی در حوزه تولید دارو و فعالیت های درمانی با رویکرد سلامت محور در استان رقم خواهد خورد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی  وزارت کشور، "سیدحمید طهائی"در نشست مشترک با دکتر مصطفی قائمی رئیس مرکز انستیتو پاستور ایران  در مجتمع تولید تحقیقاتی واکسن، گفت: امروز در یکی از مراکز فناوری روز کشور حضور داشتیم  و طی بازدید از خطوط تولید، آخرین دستاوردهای پژوهشگران ملی را در تولید واکسن های رقابت پذیر را شاهد بودیم.
وی با اشاره به اینکه محققان داخلی همگام با آخرین تحولات علمی روز دنیا، وارد عرصه رقابت شده اند، گفت: موفقیت های علمی و ارتقاء جایگاه دانش، موجب خودکفایی داخلی کشور شده است.
طهائی با بیان اینکه گسترش مجتمع های علمی یکی از برنامه ها و سیاست ها است، به پیگیری موضوع گسترش این مجتمع اشاره و افزود: با اختصاص زمین و توسعه این مرکز، سازماندهی نوینی در حوزه تولید دارو و فعالیت های درمانی با رویکرد سلامت محور رقم خواهد خورد.
وی هم افزایی نیروها متشکل از افراد خبره، محققان و پژوهشگران و تکمیل تجهیزات و امکانات را از جمله رویکردها برشمرد.
مجتمع تولیدی انستیتو پاستور با تولید 10 نوع واکسن، تنها موسسه بیوتکنولوژیکی در کشور و از شرکت های بزرگ در تولید واکسن بشمار می رود. دو سال آینده 20 محصول به تولیدات این مرکز اضافه خواهد شد. رقابت پذیری تولیدات انستیتوپاستور موجب کسب رتبه سوم این موسسه تولیدی در آسیا شده است. استقرار 3 مرکز رشد و 59 شرکت تولید واکسن متشکل از  32 درصد مراکز دانش بنیان از جمله شاخصه های مجتمع تحقیقاتی انیستیتوپاستور است.
گفتنی است، در این بازدید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، معاون هماهنگی امور عمرانی، مشاوران استاندار، شهردار گرمدره و مدیرکل راه و شهرسازی نیز استاندار را همراهی می کردند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر