چالش میان عربستان و روسیه
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
360 بازدید

پس از اینکه هواپیمای کمک رسانی روسیه موفق شد محاصره هوایی شهر صنعا را بشکند و در فرودگاه این شهر به زمین بنشیند، نیروهای ائتلاف به رهبری سران دربار دلارهای نفتی اجازه پرواز به این هواپیما را نمی دهند. و این در حالی است که مسکو هر گونه پیش شرط عربستان را رد کرده است. 

به نقل گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از شریان نیوز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ، شرط رژیم سعودی را برای پرواز هواپیمای روس از فرودگاه صنعا رد کرده است.

یک منبع در فرودگاه بین المللی صنعاء گفت: نیروهای ائتلاف متجاوز به فرماندهی عربستان همچنان مانع پرواز هواپیمای روسی از باند فرودگاه صنعاء هستند.

وی افزود: طرف رسمی روس همچنان با نیروهای ائتلاف متجاوز همچنان در حال تماس است تا هواپیمایی که حامل کمک های بشر دوستانه بود بلند شود اما ائتلاف همچنان مخالفت می کند و می گوید این هواپیما بدون اجازه وارد یمن شده است و بدون اجازه نیز بلند خواهد شد.

این منبع تصریح کرد: عربستان و هم پیمانانش با بلند شدن این هواپیما مخالفت کرده و شرط گذشته اند که در فرودگاه بیشه در جنوب عربستان بازرسی شود اما طرف روس مخالفت کرده است.

از طرف دیگر خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد یک منبع در فرودگاه صنعا دیروز پنجشنبه تأیید کرد نیروهای ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان از پرواز دو فروند هواپیمای روسی و یک فروند هواپیمای عمانی و ترک فرودگاه بین المللی صنعاء مخالفت می کنند و شرط گذاشته‌اند که پس از فرود در فرودگاه بیشه سعودی به مسیر خود ادامه دهند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر