چگونه خانواده خوب و سالم داشته باشیم
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
618 بازدید

زندگی سالم از دیدگاه افراد خانواده شاید نداشتن دعوا، معتاد نبودن و یا دیگر معیار هایی باشد که خود اشخاص مشخص می نمایند ولی نظر روانشناسان برای زندگی و خانواده ی سالم متفاوت است .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ وجود احساس گرم و امن محبت و عشق ورزیدن بین والدین و فرزندان رکن اساسی برای داشتن یک خانواده سالم است، وقتی افراد خانواده‌ای از یک محیط شاد و سالم بهره‌مند هستند می‌توانند با دنبال کردن الگوها و عادات سالم خانوادگی به این سلامت، امنیت و خرسندی بیفزایند.

روانشناسان خانواده های سالم را اینگونه توصیف کرده اند:

۱– در خانواده های سالم، زن و مرد برای دیدن و رسیدن به یکدیگر لحظه شماری می کنند، ساعتی که مرد از یک روز شلوغ کاری، به خانه بر می گردد، ساعت اوج روز است، دلشان می تپد و خودشان را برای دیدن یکدیگر آماده می کنند.

۲– در این خانواده ها ، زن و شوهر برای یکدیگر گفتنی بسیار دارند و هر گاه در کنار هم باشند، میان آن ها گفتگوی گرمی برقرار می شود، اتفاقات روز گذشته را برای یکدیگر بازگو می کنند؛ در خانواده های خوشبخت، اعتماد وجود دارد و اعضاء به راحتی گفته های یکدیگر را پذیرفته و در درستی آن تردید نمی کنند.

۳– در خانواده های خوشبخت، همسران به سلیقه هم آشنا بوده و به آن عمل می کنند، برای نمونه، خوراک، پوشاک، معاشرت یا رفت و آمد و خرید.

۴- در خانواده های سالم و خوشبخت، اتحاد، همبستگی و یکپارچگی وجود دارد

۵ –در این خانواده ها اعتماد و احترام وجود دارد و اعضاء به راحتی گفته های یکدیگر را پذیرفته و در درستی آن تردید نمی کنند

6 – در خانواده های خوشبخت، بودن با یکدیگر را هر جایی که ممکن باشد، همچون میهمانی، مسافرت، خرید، پارک و حتی در مراسم سوگواری و به خاک سپاری به بودن با دیگران، ترجیح می دهند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر