چگونه پوستی شاداب داشته باشیم
یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
538 بازدید

پوست شما مانند دیگر ارگانهای بدنتان نیاز به تعادلی مناسب بین ویتامینها و مواد غذایی دارد، البته باید مراقب باشید که در خوردن ویتامین زیاده روی نکنید.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، شاداب شدن پوست در عرض یک روز امکان پذیر نیست ، اما می توانید پوست خود را در مدت کوتاه یک ماه بهبود ببخشید و سلولهای جدید را به جای سلولهای قدیمی جایگزین کنید . این توصیه ها را در مراقبت از پوست خود به کار بگیرید تا پوست شادابی داشته باشید.

اول با ماساژ دائمی کار خود را آغاز کنید، درمان ماساژی سلولهای مرده انباشته روی پوست شما را از بین می برد و اگر این سلولهای مرده از بین نروند، منافذ پوست را می بندند و موجب بوجود آمدن جوش می شوند، سپس مولتی ویتامین بخورید.

قبل از خواب صورت خود را بشوئید

،خوابیدن با صورت نشسته بدترین کاری است که می توانید با پوست خود انجام دهید، اگر سلولهای مرده موقع خواب روی پوست شما باقی بمانند، موجب بسته شدن منافذ پوست و ایجاد جوش می شوند و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

درست پس از دوش گرفتن، وقتی پوست شما هنوز مرطوب است، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، این کار به پوست کمک می کند تا رطوبت جذب کرده در هنگام دوش گرفتن را در خود حفظ کند.

مرحله بعدی آرامش است.داشتن استرس زیادی دارای اثرات منفی بر روی تمامی اعضای بدن از جمله پوست می گذارد. وقتی استرس داشته باشید، پوستتان زودتر پیر می شود.

مراقب مقدار نمک در رژیم خود باشید

برخی افراد نسبت به ید موجود در نمک طعام حساس هستند به همین خاطر مقدار زیاد مصرف آن موجب ایجاد کهیر و جوش روی پوست می شود.

آب بنوشید

وقتی تشنه هستید پوستتان خشک و تیره به نظر می رسد اما توجه داشته باشید نوشیدنیهای ساده به جای نوشیدنیهای گازدار استفاده کنید. میوه جات و سبزیجات نیز منابع خوبی برای تأمین آب بدن هستند زیرا بسیاری از آنها شامل بیش از ۷۵ درصد آب هستند.

زود بخوابید

کمبود خواب دارای اثرات منفی روی پوست است؛ صورت شما رنگ طبیعی خود را از دست می دهد و چشمانتان گود می افتد. همچنین دلیل دیگری نیز برای اثبات فواید خواب بر روی پوست شما وجود دارد. به گفته «دیوید بنکز»، متخصص پوست، شب بهترین زمان برای درمان پوست است. مطالعات نشان می دهد که دمای پوست هنگام خواب افزایش می یابد و هرچه پوست گرم تر باشد، مواد سازنده فعال مواد غذایی را بیشتر جذب می کند.

به پشت بخوابید

خوابیدن روی صورت باعث کاهش جریان خون در صورت شما شده و این امر موجب پیدایش خطوط و چین و چروک روی پوستتان می گردد.

گرما فواید زیادی برای زیبایی دارد که از آن جمله می توان به گردش خون و آرامش اشاره کرد. اما بیش از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در سونا نمانید.

 

به میزان کافی ویتامین ث استفاده کنید

ویتامین ث برای تولید کلاژن ضروری است. کلاژن موجب استحکام پوست می شود. از جمله این مواد غذایی می توان به پرتقال، کلم بروکلی و فلفل قرمز اشاره کرد. همچنین از کرم حاوی ویتامین ث بر روی پوست خود استفاده نمائید.

 

چهره خود را شاد نگه دارید

این یک حقیقت است که وقتی حال شما بهتر باشد، پوستتان شاداب تر به نظر می رسد. وقتی خوشحال هستید، جریان خون در پوست شما افزایش می یابد و باعث سرخ شدن پوست شما می شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر