چین درحال ساخت مخازن نفتی استراتژیک زیرزمینی
پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
483 بازدید

چین به دنبال روشهای جدید ذخیره سازی نفت می باشد و قصد دارد تا سال 2020 مخازن زیرزمینی به اندازه یک چهارم ذخایر نفتی استراتژیک توسعه یافته خود بسازد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ از آنجا که چین جدا از تانکرهای گران‌قیمت روزمینی در مناطق ساحلی شلوغ به دنبال روشهای جدید ذخیره سازی نفت است قصد دارد تا سال 2020 مخازن زیرزمینی به اندازه یک چهارم ذخایر نفتی استراتژیک توسعه یافته خود بسازد.

چین در تلاش برای ارتقای امنیت انرژی خود و بهره گیری از نفت ارزان در حال صرف میلیاردها دلار برای افزایش ذخایر نفتی استراتژیک خود است تا در صورت اختلال در عرضه حداکثر برای 90 روز تقاضای واردات خود را تامین کند.

در حالیکه بسیاری از کشورهای غربی اطلاعات ذخایر نفتی استراتژیک خود را علنی می‌کنند، چین به ندرت جزئیات اطلاعات ذخایر خود یا مکان آنها را اعلام می‌کند.

تاکنون چین تقریبا تمام ذخایر نفتی استراتژیک خود را روی زمین ساخته است ولی اکنون دستکم پنج سایت زیرزمینی را برای این منظور شناسایی کرده است. به گفته رسانه های داخلی چین و چند تحلیلگر نفتی، یکی از این ذخایر در هوانگ دائو در استان شاندونگ تکمیل شده و چهار مورد دیگر در دست احداث هستند.

یکی از محققان ارشد فعال در طراحی ذخایر در موسسه تحقیقات اکتشافات و توسعه نفتی که توسط شرکت ملی نفت چین اداره میشود گفت: شاخت تمام تاسیسات روی زمین مثل اینست که تمام تخم مرغهای خود را در یک سبد بگذارید. به همین دلیل دولت مراکز ذخایر خود را متنوع کرده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر