کارگران ورزش کنند، پول بگیرند
شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
0 نظر
160 بازدید

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: کارگران می‌توانند ۲ جلسه ۲ ساعته در هفته و در مجموع ۴ ساعت به ورزش اختصاص دهند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: برای نشاط و شادابی کارگران باید در جامعه فرصت‌هایی فراهم کرد تا در برنامه‌های فرهنگی، ورزشی حضور فعالی داشته باشند.

وی با اشاره به خدمات رفاهی که در ماده ۱۵۴ قانون کار آمده است، تاکید کرد: کارفرمایان موظفند با مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان، زمان و مکان مناسبی برای ورزش کارگران در نظر بگیرند؛ که طبق آیین نامه مربوطه، کارگران می‌توانند ۲ جلسه ۲ ساعته در هفته و در مجموع ۴ ساعت به ورزش اختصاص دهند.

تقی زاده تاکید کرد: در شرایط کنونی با توجه به محیط‌های کارگری و فشار کار باید محیط‌های کاری را آرام کنیم و ورزش بهترین ظرفیت جهت استفاده روحی این افراد است و در این راستا برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی یکی از اقداماتی است که شرکت‌های تابعه صندوق می‌تواند با هدف ترویج ورزش همگانی و توسعه فعالیت‌های ورزشی در رشته‌های مختلف برای کارگران برگزار کنند.

وی افزود: آمادگی جسمانی برای کارگران به منظور رهایی از استرس و اضطراب محیط کار و با فعالیت‌های ورزشی ارتقا پیدا می‌کند و برای این منظور لازم است در محیط‌های کاری به ورزش کارگران توجه ویژه شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه به بازنشستگان توصیه کرد: توجه به ورزش برای دوری از فقر حرکتی، گوشه نشینی و بیماری‌های مزمن اثر گذار است و بازنشستگان باید به این امر توجه کنند. به همین دلیل صندوق بازنشستگی کشوری برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی مختلف را در همه استان‌های کشور در دستور کار خود قرار داده است و گسترش و اجرای برنامه‌های ورزشی در خانه‌های امید بازنشستگان از دیگر برنامه‌های فرهنگی و ورزشی این صندوق است.

تقی زاده در پایان گفت: خوشبختانه در برنامه‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساخت مجموعه‌های چند منظوره فرهنگی و ورزشی برای کارگران در سراسر کشور پیش بینی شده است که ساخت بزرگترین مجموعه فرهنگی و ورزشی در شهرستان جم از جمله این اقدامات در سفر‌های استانی مقام عالی وزارت است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر