کاشت 12هزار اصله درخت در معابر اصلی و فرعی شهر
یکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷
0 نظر
29 بازدید

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: تا پایان سال 50 هزار  اصله درخت در شهر کرج کاشته خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ پیمان بضاعتی پور رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج  اظهار کرد: افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی موجب تبدیل فضاهای سبز شهری به سطوح بتنی خشن و نفوذ ناپذیر می شود که این روند علاوه بر آسیب به محیط زیست، سلامت روحی و جسمی شهروندان را نیز تحت شعاع قرار می‌دهد.

این مسئول اضافه کرد: همچنین با توسعه شهرها و افزایش آلودگی هوا نیاز به فضای سبز شهری نیز افزایش یافته و شهرداری‌ها در تلاشند تا با توسعه فضاهای سبز و پارک‌ها، نیاز شهروندان را نسبت به عرصه‌های سبز بیش از پیش تأمین کنند.

بضاعتی پور عنوان کرد: بر همین اساس از ابتدای فصل گذشته  برنامه ریزی گسترده ای درجهت ارتقاء فضای سبز شهری از سوی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری صورت گرفته و مطابق با  این گزارش تاکنون بیش از 12 هزار اصله درخت در معابر فرعی و اصلی شهر کاشته شده است.

این مسئول افزود: همچنین طرح پویش جای درختان کرج را خالی نخواهیم گذاشت در 6 منطقه اجرایی شده است و سازمان بر اساس درخواست  شهروندان نسبت به کاشت نهال در منازل شخصی و محله های شهر اقدام کرده است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اظهار کرد: با توجه به ضرورت مدیریت مصرف آب ، گونه های جدید اغلب مقاوم به کم آبی و  سازگار با شرایط اقلیمی شهر کرج است.

وی اظهار کرد: این گونه ها شامل نارون، زیتون تلخ ،  توت نرک، چنار و سایر درختان مقاوم است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر