کاهش افسردگی با خوردن موز
یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
468 بازدید

افراد زیادی در سراسر دنیا مبتلا به افسردگی هستند و ثابت شده است که بعضی درمان‏های خانگی می ‏تواند علائم افسردگی را برطرف کند، بر اساس تحقیقات انجام شده کمبود سروتونین در بدن باعث افسردگی می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، موز دارای ویتامین‏ها و املاح شگفت انگیزی است که از نظر علمی معلوم شده است می‏ تواند افسردگی، بیماری‏های قلبی، دردهای قاعدگی، گرفتگی عضلات پا و دریافت انرژی را بهبود بخشد، موز یکی از منابع غنی تریپتوفان است، تریپتوفان در بدن تبدیل به سروتونین می شود.

سروتونین یک ناقل عصبی است که باعث ایجاد آرامش می شود. سایر غذاهای غنی از تریپتوفان شامل شیر، عسل، گوشت بوقلمون، سفیده تخم مرغ و ماهی تن است.

 

1- آن را با آب میوه ،شیر یا سایر میوه ‏ها مخلوط کنید تا بتوانید بخورید. همچنین می‏ توانید آن را همراه با یخ خرد شده در مخلوط کن بریزید تا نرم‏تر شود. پوست موز، علائم افسردگی را کاهش می‏ دهد.

2- صبح که از خواب بلند شدید، یک موز  را با کمی عسل بخورید .

3- هر روز یک عدد موز کامل بخورید. حداقل به مدت یک ماه این کار را انجام دهید تا اثراتش را در کاهش هر نوع درد و ناراحتی ناشی از افسردگی مشاهده کنید.

4- اگر شاغل هستید، هر روز یک عدد موز با خودتان سر کار ببرید. هر موقع استرس داشتید یا هر نوع فکر یا موضوع ناراحت کننده ‏ای سراغتان آمد، برای مدت 5 دقیقه استراحت کنید و یک عدد موز بخورید.

خواهید دید که استراحت و تغذیه، افسردگی شما را کم می‏ کند.

5- از پزشک معالج خود درباره فواید موز سئوال کنید. او به شما می‏ تواند بگوید که چگونه این میوه را در برنامه غذایی روزانه خود مصرف کنید. همچنین تحت نظر پزشک می‏ توانید مکمل‏هایی را از داروخانه بخرید و روزانه در کنار غذاها مصرف کنید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر