کاهش دمای البرز در آخر هفته
دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
528 بازدید

در روزهای پایانی این هفته با نفوذ هوای سرد در البرز شاهد کاهش قابل توجه دما در این استان خواهیم بود.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ منصور رحمانیان مدیر کل هواشناسی استان البرز  با اعلام وضعیت جوی استان، اظهار کرد: بررسی آخرين داده‌ها و الگوهای پيش‌يابی هواشناسی بيانگر جوی نسبتاً پايدار در استان البرز طی ‌امروز و اوايل فردا، سه‌شنبـه است كه پيامد آن افزايش غلظت آلاينده‌های جوی و كاهش كيفيت هوا به‌ویژه درشهرهای صنعتی و پرجمعيت استان البرز خواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سالمندان، كودكان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی از تردد غیرضروری در سطح شهر در مدت یادشده بپرهیزند.
رحمانیان ادامه داد: از روز سه‌شنبه يک سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد كشور می‌شود كه انتظار داريم از بعدازظهر روز سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه استان البرز را تحت تأثیر قرار دهد و سبب افزايش ابر، وزش باد و به‌تدریج بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شديد و در مناطق كوهستانی بارش برف شود.
مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت:  سامانه بارشی تا روزهای پايانی هفته در استان فعال خواهد بود. از روز پنج‌شنبه و به‌ویژه روز جمعه با شمالی شدن جريانات و نفوذ هوای سرد، كاهش قابل‌توجه دما در استان البرز پيش‌بينی می‌شود.
وی در ادامه وضعیت جوی امروز، دوشنبه در شهرستان کرج را صاف تا قسمتی ابری در پاره‌ای نقاط غبارآلود همراه با وزش باد پیش‌بینی کرد.
وی در پایان وضعیت جوی امروز و فردا در منطقه «دیزین» را قسمتی ابری در بعدازظهر ظهرها همراه با وزش باد به‌تدریج بارش بارن و برف اعلام کرد و گفت: کمینه دمای هوا در این منطقه به منفی ۶ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر