رفع معضلات اجتماعی با ساماندهی دست فروشی
شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
667 بازدید

عضو شورای اسلامی شهر کرج بر ساماندهی دست فروشان در روزهای پایانی سال به منظور کاهش معضلات اجتماعی و شهری تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ میر ابراهیم صدیق عضو شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر لزوم ساماندهی دست فروشان در روزهای پایانی سال افزود: در این ایام دستفروشان با سد معبر در خیابانها موجبات نارضایتی کسبه و شهروندان را به وجود می آوردند در این راستا ساماندهی این قشر جهت پویایی شهر و تقویت بنیه اقتصادی ضرروی است.
صدیق اضافه کرد: با توجه به جمعیت بالای کلانشهر کرج و مهاجر پذیر بودن این شهر همواره درگیر مساله اشتغال بوده و شغل های کاذب همچون دستفروشی رونق زیادی در این شهر دارد که معضلات و مشکلات فراوانی را به همراه داشته است.
وی  تاکید کرد: مدیریت شهری باید تمهیدات ویژه ای را در این امر اتخاذ کند چراکه ساماندهی این قشر در روزهای پایانی سال موجب کاهش معضلات اجتماعی و شهری خواهد شد.
به گفته این مسئول مدیران شهری هم بارها با مطرح کردن این موضوع در صحن علنی شورا سعی بر حل این معضل داشته اند اما تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته است.
وی در ادامه اضافه کرد: افرادی که اقدام به دستفروشی می‌کنند از روی نیاز مالی به این کار می‌پردازند و بیکار هستند بنابراین باید فکری اساسی برای این موضوع کرد و به ساماندهی آنها پرداخت و مکان مخصوصی برای آنها در نظر گرفت تا بدون دغدغه و با خیالی آسوده به کسب درآمد بپردازند.
این عضو شورا با تاکید بر اینکه ساماندهی دستفروشان به نفع مردم و مدیریت شهری است،ادامه داد: حضور دستفروشان در خیابان ها در زمان پیک ترافیک بر این معضل دامن می زند و مشکلات ترافیکی را دو چندان می کند و با توجه به اینکه این قشر از افراد جهت امرار معاش اقدام به دستفروشی می کنند باید به گونه ای ساماندهی شوند که بتوانند به کسب درآمد بپردازند.
وی در نظر گرفتن مکانی مناسب برای فعالیت دستفروشان در قالب روز بازار، شب بازار  که باعث در آمدزایی دستفروشان می‌شود را خواستار شد و گفت این کار به پویایی و رونق و تقویت بنیه اقتصادی شهر کمک می‌کند و اشتغال زایی را به همراه خواهد داشت.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر