کشته شدن غیر نظامیان یمن در حملات عربستان
سه شنبه ۲۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
384 بازدید


در حمله های  جنگنده های رژیم آل سعود به مناطق مختلف یمن 12 غیر نظامی کشته و شماری نیز زخمی شدند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه از خبرگزاری رسمی یمن ، جنگنده های عربستان در شهرستان نهم در استان صنعا یک خودروی حامل آوارگان یمنی را هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن 5 غیر نظامی شد.
جنگنده های عربستانی امروز همچنین منزل مسکونی یک شهروند یمنی را در شهرستان منبه در استان صعده هدف قرار دادند که در این حمله 4 نفر کشته شدند.
در استان مارب نیز جنگنده های عربستانی شهرستان صرواح را در چندین نوبت بمباران کردند که منجر به کشته شدن یک غیر نظامی یمنی و زخمی شدن 3 نفر دیگر شد.
امروز همچنین جنگنده های عربستانی مناطق مختلف شهر تعز را هدف قرار دادند که در این حملات 2 شهروند یمنی کشته و شماری نیز زخمی شدند.
جنگنده های عربستانی امروز بندر خوخه و پایگاه هوایی شهر حدیده واقع در استان حدیده را هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن شماری غیر نظامی شد. هنوز آمار کشته شدگان این حمله منتشر نشده است.
در همین حال مردم یمن امروز همزمان با ورود فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن به صنعا، در برابر مقر سازمان ملل متحد در این شهر تجمع کرده و خواستار توقف هرگونه مذاکره با عربستان پیش از رفع محاصره و توقف حملات هوایی ریاض به این کشور شدند.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا ازششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
براثراین حملات، تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور بمباران و منهدم شده است. 
هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و بیش از 80 درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر