کشف انبار لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق
شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
512 بازدید

یک انبار لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در استان البرز توسط پلیس آگاهی این استان کشف و ضبط شد. 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سرهنگ حمید رضا گل صباحی رئیس پلیس آگاهی استان البرز در این خصوص ابراز کرد: در اجرای برنامه ها و اهداف کلان نیروی انتظامی و کمیته نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز در خصوص لزوم شناسایی عاملان اصلی قاچاق کالا و دستگیری آنها ، ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این استان یک انبار دپو انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در منطقه کلاک شناسایی شدند .
وی افزود : ماموران پس از اطلاع از وجود یک انبار دپو کالای قاچاق در منطقه مذکور تحقیقات تکمیلی را در این خصوص آغاز و پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن جا مقدار زیادی لوازم آرایشی و بهداشتی خارجی و ایرانی کشف و در این رابطه یک نفر دستگیر شد . 
وی اظهارکرد : این کالای قاچاق 84 هزارو 259 قلم انواع لوازم آرایشی وبهداشتی و برقی خارجی به ارزش تقریبی 20 میلیارد ریال است که پس از کشف به خارج از انبار منتقل و انبار مذکور نیز پلمپ شد. 
وی گفت : صاحب کالاهای قاچاق پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجوئی ماموران اعتراف کرد که در امر پخش کالای بهداشتی در استان البرز فعالیت دارد و کلیه کالاهای توقیفی را از چندین شرکت معتبر که به صورت قانونی در امر واردات کالای بهداشتی فعالیت دارند با اسناد و مدارک معتبر گمرکی خریداری کرده است.
وی تاکید کرد : پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس البرز در بررسی های فنی و تخصصی مدارک متهم موفق به کشف موارد زیادی از تخلفات از جمله نصب برچسبهای قدیمی و منسوخ شده طرح شبنم و نصب انواع برچسب های تقلبی طرح اصالت و سلامت معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت شدند .
رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت : در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که اکثر کالاهای توقیف شده دارای برچسب شبنم و سامانه پیامکی بهداشت هستند ، اما در استعلام از سامانه پیامکی تائید اصالت ،در موارد زیادی جواب دریافت نمی شد و در بعضی ازموارد اگر پاسخی هم داده می شد ، کالای مورد نظر را تقلبی معرفی می کرد.
گل صباحی گفت : در ادامه بررسی های تخصصی ماموران ، حداقل 11 نوع لیبل اصالت و سلامت کالا با طرح های مختلف و با هماهنگی و مجوز وزارت بهداشت و درمان توسط برخی از شرکت ها به منظور اطمینان از اصلی بودن و واردات قانونی لوازم بهداشتی و آرایشی چاپ و در اختیار شرکتهای وارد کننده این نوع اقلام قرار داده شد که متاسفانه اکثراً مورد سوء استفاده قاچاقچیان و افراد فرصت طلب قرار گرفته که پس از بررسی و استعلام پیامکی مشخص شد این برچسب ها ً تقلبی یا غیر قابل بهره برداری و اطمینان هستند و هیچ تناسبی با کالای مورد نظر نداشته یا هیچ اطلاعاتی برای آن کالاها در سامانه پیامکی ثبت نشده است. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر