کمیسیون اقتصادی میان ایران و تایلند
شنبه ۲۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
420 بازدید


نهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و تایلند هفته آینده با حضور وزیر امور خارجه این دو کشور در جنوب شرق آسیا برگزار می شود.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، 'سویت مائسینسی' معاون وزیر بازرگانی تایلند روز گذشته با اعلام این خبر، گفت که وزیر خارجه این کشور در تهران با 'محمدجواد ظریف' وزیر خارجه کشورمان برای توسعه مناسبات دوجانبه رایزنی می کند.
وی زمان دقیق این سفر را اعلام نکرد و هیچیک از رسانه های تایلند نیز به آن اشاره نکردند.
به نوشته روزنامه 'بانکوک پست'، معاون وزیر بازرگانی تایلند اعلام کرد وزیر امور خارجه این کشور را در سفر به تهران حدود 50 تا 60 نفر از بازرگانان و مقامات شرکت های تایلندی که خواستار شناسایی فرصت های تجاری در ایران هستند، همراهی می کنند.
دولت تایلند پس از برگزاری این کمیسیون مشترک قصد دارد هیات بلندپایه اقتصادی را به ریاست 'سومکید جاتوسریپیتاگ' معاون نخست وزیر این کشور برای توسعه مناسبات و اجرایی شدن توافقنامه های دوجانبه به ایران اعزام کند.
هشتمین کمیسیون مشترک همکاری ایران و تایلند اسفند ماه سال 1389 با حضور وزیر بازرگانی، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران و معاون وزیر امور خارجه تایلند در بانکوک برگزار شد و بین هشتمین و هفتمین اجلاس نیز 6 سال فاصله وجود داشت.
'سوویت مائیسینس' معاون وزیر بازرگانی تایلند، گفت که شرایط جغرافیایی ایران برای واردات حجم بالایی از مواد غذایی به ویژه برنج، فرصت مناسبی برای صادرکنندگان تایلندی است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر