گران شدن بلیت اتوبوس در آستانه اربعین
دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
459 بازدید

با نزدیک شدن به ایام سوگواری اربعین و افزایش تعداد مسافران به سمت کشور عراق با گران شدن قیمت بلیت اتوبوس ها مواجه شده ایم.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ گران شدن قیمت بلیت هواپیما،قطار  و به دنبال آن بلیت اتوبوس موجب آن شده است تا مسافران راهی سفر به کربلا  متعجب و ناراضی شوند.

 اوج گرفتن تقاضاها مثل همیشه راه را بر دلالان هموار ساخته تا بیش از پیش به فربه کردن خود بپردازند و بی مهابا قیمت های نجومی ارائه دهند که هیچ همخوانی با قیمت های پیش ندارند.

این در حالی است که تا دو هفته گذشته کمتر مسافری به این تعاونی ها جهت تهیه بلیت مراجعه می کرد و فروشندگان در به در به دنبال مسافرانی جهت تکمیل سرویس های خود بودند اما اکنون با افزایش تقاضا ،فروشندگان نیز دندان تیز کرده اند و با افزایش قیمت ها به فکر سرویس دهی به متقاضیان افتاده اند!!

از طرفی اگرچه ایجاد عملیات های موثر در زیر بناهای اربعین از جمله بهسازی مسیرها ، افزایش گیت ها و بلیت ها ،بهبود مسایل بهداشتی و افزایش ناوگان ها برای بازگشت زائران امسال مشهود بود، اما کیسه دوزی دلالان هم در این بین نکته ای قابل اهمیت است.

بر این اساس؛ هر تعاونی به سبک خود قیمت گذاری می کند و  منطبق بر میل و انصاف خود سقف قیمت ها را تعیین می کند.

قیمت گذاری بلیت ها برای مسیر تهران- مهران از 64 هزار تومان شروع می شود و به 150 هزار تومان می رسد، بطوریکه نرخ بلیت اتوبوس های عادی  از 64 هزار تومان تا 100 هزار تومان قمیت گذاری شده و قیمت های اتوبوس های vip از 100 هزار تومان تا 150 هزارتومان متفاوت است.

اما در این بین برخی از فروشندگان دم از نبودن بلیت و تکمیل ظرفیت در روزهای 6 و 7 آذر ماه می زنند و برخی هم که ظرفیت خالی دارند از گفتن قیمت سرباز می زنند و خواهان مراجعه حضوری هستند.

همچنین برخی فروشندگان قیمت های یکی و دو روز اخیر را 64 هزار تومان می دانند و زمانی که از آنها خواهان قیمت روزهای منتهی به اربعین هستیم می گویند اطلاعی نداریم اما قطعا افزایش چشمگیری خواهد داشت.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر