گسترش روابط ایران و ترکیه با امنیت در مرزها
پنجشنبه ۰۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
581 بازدید


امنیت مرزهای دو کشور ایران و ترکیه نماد دوستی این دو کشور است و این امنیت  بستر را برای گسترش روزافزون روابط تجاری و اقتصادی این دو کشور فراهم کرده است.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، ابراهیم تاش  والی شهر وان ترکیه در دیدار با فرماندار و مسئولان اجرایی و انتظامی خوی افزود: امنیت پایدار در مرزهای دو کشور نشانه عزت، اقتدار و عزم مشترک دو طرف در مبارزه با متخلفان مرزی است.
وی ادامه داد: مرزهای طولانی این کشور با ایران نماد صلح و دوستی پایدار دو طرف است که همه ما مصمم به تداوم آن هستیم.
وی همچنین از تکمیل طرح تعریض جاده خوی - رازی و زیر ساخت های مرز رازی از طرف کشور ایران ابراز خرسندی کرد.
فرماندار خوی هم در این نشست با اشاره به ظرفیت های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری دو طرف مرز ایران و ترکیه از تشکیل کمیته مشترک برای شناسایی این ظرفیت ها و اجرایی کردن طرح ها و برنامه های مشترک اقتصادی، تجاری و فرهنگی خبر داد.
وی افزود: دوستی دیرینه بین دو کشور وجود دارد و امروز هم ما شاهد این صمیمیت و دوستی هستیم که امیدواریم برای حسن همجواری بیشتر گام های بلندتری برداریم.
فرمانده هنگ مرزی خوی و مرزبان درجه یک جمهوری اسلامی ایران هم در این نشست با قدردانی از مرزبانان دو طرف در تامین امنیت مرزهای مشترک گفت: با تلاش مرزبانان شاهد امنیت پایدار در مرزهای کشورمان با ترکیه هستیم.
سرهنگ حسن حسنلو افزود: امنیت پایدار در مرزهای مشترک موجب افزایش فعالیت های اقتصادی و تجاری مرزنشینان و تجار و بازرگانان شده است.
در ادامه این نشست مرزبان درجه یک جمهوری اسلامی ایران و والی وان ترکیه تفاهم نامه ای در چهار بند در زمینه توسعه همکاری های مرزی امضا کردند.
تاکید بر تداوم امنیت پایدار در مرزهای مشترک برای دستیابی به توسعه تجارت از مهم ترین محورهای مصوب این نشست بود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر