گفتگوی معاونان وزارت خارجه ایران و روسیه
پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
524 بازدید

معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه ایران و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه با موضوع حل بحران سوریه دیدار کردند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، وزارت امور خارجه روسیه در گزارشی اعلام کرد: دور دیگری از رایزنی های ایران و روسیه در مسایل خاورمیانه روز (چهارشنبه) با حضور «حسین امیرعبداللهیان» و «میخاییل بوگدانف» معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه برگزار شد.
در این گزارش با اشاره به این که دو طرف به طور مفصل درباره مسایل مهم منطقه خاورمیانه گفت و گو کردند، آمده است: توجه دو طرف بر حل و فصل سیاسی 
بحران سوریه مطابق با مفاد قطعنامه 2254 شورای امنیت متمرکز بود.
بر اساس این گزارش، بوگدانف و امیرعبداللهیان در باره مسایل مربوط به مقدمات مذاکرات سوری سوری که روز 29 ژانویه تحت نظارت سازمان ملل در ژنو میان نمایندگان دمشق و معارضان سوری برگزار می شود رایزنی کردند.
بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، در این دیدار برخی مسایل مربوط به لبنان، یمن و منطقه خلیج فارس بررسی و مورد تبادل نظر قرار گرفت.
مذاکرات سوری - سوری روز 29 ماه ژانویه جاری (روز جمعه) تحت نظارت استفان دی میستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه در ژنو برگزار می شود.
دولت سوریه برای شرکت در مذاکرات سوری - سوری اعلام آمادگی کرده اما گروه های معارض در مورد تشکیل هیات واحد برای شرکت در مذاکرات اختلاف نظر دارند و گفته می شود برخی گروه های افراط گرا تحت تحریکات و فشار سیاسی برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی در مذاکرات شرکت می کنند.
روسیه پیشتر با شرکت گروه های تروریستی احرار الشام و جیش الفتح در مذاکرات ژنو مخالفت کرده بود و باید دیدف دی میستورا برای چه گروه هایی برای شرکت در این مذاکرات دعوت نامه ارسال کرده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر