گلی که سرما خوردگی را دفع می کند
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
526 بازدید

بوییدن گل نرگس در فصل زمستان و بوئیدن عطر‌های گرم بسیار به پیشگیری از سرماخوردگی کمک می‌کند چرا که در تحلیل مواد زائد مغز قوت بالایی دارد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، غلامرضا کردافشاری درباره را‌ه‌های پیشگیری از سرماخوردگی در زمستان اظهار داشت:  افرادی که مستعد سرماخوردگی هستند از رفتن به محیط‌هایی که افراد زیادی در آنجا تجمع دارند, پرهیز کنند.

کرد افشار عنوان کرد : برای پیشگیری از سرماخوردگی می‌توان یک پیاز و سیر را به مدت ۲۴ ساعت در دوغ بخیسانند و بعد از گذشت یک شبانه روز ابتدا سیر و پیاز را خورده, سپس دوغ را بعد از آن بخورند.

همچنین اشاره کرد  : خوردن گل قند بعد از غذا و در فصل زمستان بدن را از بیماری حفظ می‌کند, گل قند عسلی برای سردمزاجان، پیران و افرادی که رطوبت غالب در مغز دارند, بسیار مفید است.

همچنین گل قند عسلی برای افرادی که دچار دردهای مفصلی هستند و در زمستان تشدید پیدا می‌کند, بسیار مفید است. افراد برای تهیه معجون گل قند عسلی در داروخانه‌ها و عطاری‌ها مراجعه کنند.

وی درباره گرسنگی زودهنگام عنوان کرد: یکی از علت‌های گرسنگی خوردن بیش از حد غذاست. افراد باید غذاهایی بخورند که قوی و کم حجم باشد.

وی افزود :غذاهایی بخورند که ۵ گروه موادغذایی در آن باشد, خاگینه ترکیبی از آرد به علاوه عسل یا شیره انگور است که با آرد با روغن و کمی عسل یا شیره انگور روی حرارت دهند و تخم مرغ را به آن اضافه کنند و با نان سنگک بخورند, این غذا از گرسنگی زود هنگام پیشگیری می‌کند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر