یارانه نقدی آبان امشب واریز میشود
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
473 بازدید

پنجاه و هفتنمین مرحله از یارانه نقدی ساعت 24 امشب سه شنبه 94/08/26 به مبلغ 45/500 تومان واریز و قابل برداشت می باشد .

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و بهنقل از ایسنا؛ پنجاه و هفتمین مرحله از یارانه نقدی در حالی امشب به حساب سرپرستان خانوار (به ازای هر نفر 45 هزار و 500 تومان) واریز می‌شود که هر یارانه بگیری که از ابتدای اجرای طرح در لیست سازمان هدفمندی بوده است دریافتی وی تا این ماه به حدود 2.6 میلیون تومان خواهد رسید.

طی پنج سال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها ماهانه حدود 3500 میلیارد تومان خرج پرداخت نقدی شده و در مجموع رقم پرداختی به بیش از 200 هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که بعد از سال‌ها تخلف از قانون و توزیع منابع هدفمندی به اضافه برداشت از خزانه استقراض از بانک مرکزی، در سال جاری و با تکلیف قانون بودجه، غربالگری یارانه بگیران کلید خورد و با هدف جداسازی پردرآمدها از لیست یارانه، حذف این گروه آغاز شد.

طبق آخرین آمار اعلامی وزیر "کار تعاون و رفاه اجتماعی" تاکنون حدود سه میلیون نفر از جمع حدود 76 میلیون و 60 هزار نفری متقاضیان حذف شده‌اند. با این تغییرات دولت امشب برای حدود 73 میلیون نفر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی واریز می‌کند.

بر این اساس با کاهش حدود سه میلیون نفری یارانه بگیران فعلا هزینه ماهانه واریز برای دولت از حدود 3500 به 3300 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است. این در حالی است که قرار بوده برای جبران کسری منابع و تراز شدن درآمد و هزینه اجرای قانون هدفمندی در سال جاری تا انتهای امسال حداقل یارانه شش میلیون نفر قطع شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر