آخرین آمار کرونا در ایران
چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹
0 نظر
27 بازدید

از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۳۵۸۲ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۰۹۳ تن از ایشان وخیم است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۴۵۷هزار تن گذشت.دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سه هزار و ۵۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که یک هزار و ۵۶۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۴۵۷ هزار و ۲۱۹ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۸۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۶ هزار و ۱۶۹ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۳۸۰ هزار و ۹۵۶ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۴۰۹۳ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۴ میلیون و ۱۴ هزار و ۸۲۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در تشریح وضعیت در نقاط مختلف کشورمان گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۴ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۶ درصد؛ این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان به ۳.۹ درصد رسیده و روند کاهشی خود را حفظ کرده است.

در خانه بمانیم
وضعیت بهداشت مردم
کرونا
دانشگاه علوم پزشکی البرز
شبکه خبری صدای رسانه
سلامتی
هشدار
امنیت عمومی
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر