اختلافات منطقه ای به نفع رژیم صهیونیستی
یکشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
607 بازدید


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اختلافات و درگیری های داخلی در منطقه را به نفع رژیم صهیونیستی دانسنت.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، حسین جابر انصاری این مطلب را در دیدار صلاح الزواوی سفیر فلسطین بیان کرد . 
رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه کشورمان پیرامون مسائل فلسطین و منطقه با الزواوی بحث و تبادل نظر کرد.
وی مسأله فلسطین را موضوع مرکزی و اساسی جهان اسلام خواند و ضمن اشاره به آرمان آزادی سرزمین فلسطین گفت: آنکه بیش از همه در شرایط رقّت بار کنونی و اختلافات و درگیری های داخلی در منطقه سود می بَرد، رژیم صهیونیستی است و از این رو باید از تمام ظرفیت ها برای خروج از وضعیت کنونی بهره برد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد : جمهوری اسلامی ایران اصل گفت وگو را برای پایان دادن به مشکلات دنبال می کند و بر این اساس گفت و گوهای داخلی میان گروه های درگیر در کشورهای منطقه را با هدف پایان دادن به بحران های موجود مورد حمایت قرار می دهد.
صلاح الزواوی هم دراین دیدار با اشاره به اینکه وضعیت کنونی جهان عرب و اسلام تخریب کننده مسأله فلسطین است، تأکید کرد: دشمن صهیونیستی هدفش ضربه زدن به نقاط قوت جهان اسلام در مبارزه با این رژیم است. 
سفیر فلسطین همچنین با اشاره به وضعیت یمن، اوضاع کنونی این کشور را فاجعه بار خواند و از گفت وگوهای یمنی ـ یمنی برای حل بحران این کشور استقبال و همزمان کشورهای بزرگ اسلامی را به گفت و گو برای حل مسائل جهان اسلام دعوت کرد.
الزواوی در پایان با بیان اینکه ایجاد نزاع های مذهبی در منطقه توطئه ای همزمان علیه فلسطین و به نفع رژیم صهیونیستی است خاطرنشان کرد: مسلمانان یک مسأله اصلی و محوری دارند و آن مسأله فلسطین است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر