اعلام برنامه های رهایی از رکود با لغو تحریم ها
یکشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
685 بازدید

 رئیس اتاق بازرگانی البرز بر اعلام رئوس برنامه های دولت و بانک ها در دوره پساتحریم به منظور رفع رکود تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ رحیم بنا مولایی رئیس اتاق بازرگانی البرز در بیست و نهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور استاندار و اعضای شورا برگزار شد، اظهار کرد: با آنکه برجام با موفقیت همراه شده و به زودی صنایع باید برای رهایی از وضعیت کنونی آماده شوند، اکنون باید نحوه حمایت دولت از صنعت اعلام شود.
وی تصریح کرد:یکی از مهمترین دغدغه صنایع این است که از رتبه بندی و اولویت های دولت در خصوص نحوه و چگونگی گشایش ال سی برای ورود مواد اولیه مورد نیاز صنعت اطلاع ندارند.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با ذکر این نکته که هم اکنون برخی از کارگاه ها و کارخانه ها به دلیل تاخیر چند ماهه در پرداخت حقوق کارگران در حال تعطیلی هستند، پیشنهاد کرد که برای جلوگیری از تعطیلی این واحدها دولت 50 درصد حقوق عقب افتاده کارگران را پرداخت و 50 درصد بقیه توسط کارفرمایان پرداخت شود.
بنا افزود: با توجه به اینکه برنامه توسعه در حال بررسی و تدوین است، لذا بخش خصوصی باید پیشنهادات خود را در زمینه بهبود کسب و کار و توسعه صنعت و مشکلات کارگری و کارفرمایی ارایه دهند.
در پایان این نشست رئیس اتاق بازرگانی با اشاره به سفر اخیر معاون اول ریاست جمهوری به استان البرز، گفت:در این دیدار مسایل و مشکلات صنعت را مورد بحث و برسی قرر داده ایم.
ارائه گزارش تحلیلی از آخرین وضعیت و عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ، بررسی نظرات و پیشنهادات فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان با موضوع اصلاح قوانین و بهبود محیط کسب و کار در حوزه قانون کار ،اصلاح آئین نامه اجرایی ماده 31 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور از دیگر موضوع های مورد بررسی در این نشست بود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر