افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی در هفته جاری
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
558 بازدید


 طرح توسعه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی ، دوشنبه این هفته با حضور رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: با تکمیل اجرای عملیات در بخش های خشکی و دریایی و نیز راه اندازی واحدهای فرایندی و شیرین سازی فازهای 15 و 16، این پروژه ملی گازی در نخستین ماه از فصل سرما وارد مدار بهره برداری می شود.
توسعه این پروژه برای برداشت گاز از موقعیت مخزنی میدان مشترک پارس جنوبی توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت های ایرانی به مرحله اجرا درآمده است.
هدف از ساخت و اجرای این طرح، تولید روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین برای تامین سوخت مورد نیاز کشور بویژه در حوزه مصارف خانگی، تجاری، صنعتی، همچنین تولید روزانه 80 هزار بشکه میعانات گازی برای عرضه به صنایع پالایشگاهی با کاربری تولید سوخت و فراورده های با ارزش و 400 تن گوگرد برای صادرات به بازارهای جهانی است.
از دیگر محصولات پالایشگاه این فاز، تولید سالانه یک میلیون و 50 تن گاز مایع LPG  برای صادرات و یک میلیون تن گاز اتان است که این حجم از تولیدات برای تامین خوراک مورد نیاز صنایع پتروشیمی بویژه مجتمع های پتروشیمی واقع شده در مسیر خط لوله اتیلن غرب و نیز واحدهای طراحی شده در قطب دوم پتروشیمی های عسلویه اختصاص خواهد یافت.
طرح فازهای 15و16 به عنوان نخستین پروژه پارس جنوبی است که علاوه بر انجام بخش «مهندسی» آن - که بعنوان طراحی مبنا در ساخت سایر پروژه های پالایشگاهی این بخش در نظر گرفته شده، همه مراحل عملیات اجرایی بخش های ساخت، نصب و راه اندازی آن نیز با مدیریت ایرانی انجام شده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر