بررسی عوارض سال 95 البرز
سه شنبه ۲۲ دى ۱۳۹۴
0 نظر
620 بازدید

عضو شورای اسلامی شهر کرج از بررسی موضوع مطالبات پیمانکاران و عوارض سال 95 البرز در نودوهفتمین جلسه کمیسیون تلفیق به ریاست روح اله کیان خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ رضا شریفی، عضو شورای اسلامی شهر کرج در این خصوص گفت: مراحل قانونی مصوبات شوراهای شهر در رابطه با عوارض در حالی باید انجام شود که قبل از 15 بهمن ماه اعلام عمومی شود، در غیر اینصورت وجهه قانونی ندارد؛ در این رابطه جلسات کمیسیون تلفیق به صورت مستمر در حال برگزاری است.
شریفی تاکید کرد: شورای شهر کرج موظف است تصویب عوارض های سال آینده را تا تاریخ 15 دی ماه قطعی و سپس مصوبه جهت تایید نهایی به فرمانداری کرج و استانداری البرز ارسال کند و پس از بررسی، اعلام عمومی و در ابتدای سال آینده اجرایی شود. 
وی با اشاره به اینکه عوارض و بهای خدمات یکی از منابع اصلی درآمد شهرداری است، بیان داشت: عوارض یکی از هزینه‌هایی است که شهروندان در برابر خدماتی که دریافت می‌کنند، می‌پردازند و شهرداری حق ندارد هیچ هزینه‌ای از شهروندان دریافت کند، مگر آنکه مجوز آن به موجب قانون به این نهاد داده شده باشد.
وی ادامه داد: از آنجا که شهرداری ها تاسیسات و نهادهای مردمی هستند به استناد قوانین شوراهای اسلامی، نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر اختیاراتی برای تصمیم گیری در مورد اداره شهرداری ها و تأمین هزینه های آن از طریق وضع عوارض که منحصراً در محدوده هر شهر قابل اجرا است دارند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر