برگزاری مسابقات المان های نوروزی در کرج
شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
604 بازدید


اولین دوره داوری مسابقات المان های نوروزی سال 95 با هدف هماهنگ کردن نمای ظاهری شهر در فصل بهار در استان البرز برگزار شد.
 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ الهام باقری مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج گفت: شهرداری ها همه ساله با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و فرا رسیدن نوروز، در تغییر و تلطیف کردن سیما و فضای شهر تمام تلاش خود را به کار می گیرند، که هدف از این اقدام را هماهنگ کردن نمای ظاهری شهر با فصل بهار و چهره طبیعت می باشد.
وی افزود: سازمان زیباسازی شهرداری کرج نیز پیرو سالهای گذشته و مانند دیگر شهرهای کشور مسابقه المان نوروزی سال 95 را طی فراخوان عمومی از تاریخ بیست و پنجم آبان ماه سال جاری  تا سی آذر ماه سال 94  برگزار کرد.
وی یکی از دیگر اهداف این مسابقات را نزدیک شدن به حال و هوای عید و رنگ و بوی بهار و هفت سین نوروزی بیان کردو افزود: این اهداف بر پایه معیارهای تجسمی و حفظ ارزش های بصری همچنین ارتباط با فضا و محیط های شهری برنامه ریزی شده اند.
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج همچنین با اشاره به اینکه معیار ارزیابی آثار ارسالی از سوی علاقمندان به شرکت در فراخوان، نگاه خلاقانه و اصولی و دربرگیری فرم و فضا در خصوص شمایل ایام نوروز بوده است، اظهار داشت: با این رویکرد 275 اثر از 128 شرکت کننده اخذ شده است.
باقری در خصوص زمان برگزاری اولین دوره داوری آثار در فراخوان نوروزی سال 95 گفت: در تاریخ دوم دی ماه جاری جلسه اولین دوره داوری این آثار با حضور کمیته فنی و داوری سازمان زیباسازی متشکل از سه نفر از اساتید هنرهای تجسمی و معماری برگزار شد.
این مسئول به بررسی دوره اول از مجموع آثار ارائه شده به دبیرخانه سازمان و انتخاب 21 اثر در این دوره اشاره و بیان کرد:  دور دوم داوری در تاریخ دهم دی ماه جاری برگزار می شود که بررسی رزومه و سابقه فعالیت های اجرایی همچنین مصاحبه با هنرمندان طرح های برگزیده معیار قضاوت در این دوره می باشد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر