بهبود عملکرد معاونت حمل و نقل استان البرز
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
632 بازدید

   معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از ارتقا چارت سازمانی و افزایش توان اجرایی این سازمان خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛احمد افضلی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با اشاره به پشت سر گذاشتن روز حمل و نقل شهری در ایران کوچک، برخی از فعالیت های این معاونت در یک سال گذشته را تشریح کرد و  بیان داشت: ارتقاء چارت سازمانی و افزایش توان اجرایی از 12 به 28 نفر یکی از پیشرفت های قابل توجه در حوزه عملکرد سازمانی بوده است.
این مسئول گفت: بکارگیری نیروهای تحصیل کرده و مرتبط با موضوع از جمله 14 کارشناس ارشد برنامه ریزی حمل و نقل و راه و ترابری از جمله محورهای ارتقاء توان اجرایی مجموعه می باشد که این کارشناسان در چهار مجموعه مدیریتی مستقل فعالیت می کنند.
وی از تشکیل پنج کارگروه تخصصی در معاونت با موضوعات مرتبط خبر داد و گفت: آرامسازی جریان ترافیک، اصلاح هندسی و مهندسی ترافیک، آموزش، حمل و نقل عمومی و چراغ های راهنمایی کارگروه هایی هستند که در این معاونت تشکیل شده و به صورت تخصصی درباره موضوعات مرتبط فعالیت می کنند.
این مسئول به جذب بودجه های استانی در زمینه نصب تابلوهای هدایت مسیر، ایجاد مرکز کنترل ترافیک و بخش هایی نظیر آن نیز اشاره کرد و یادآور شد: برای این منظور حدود 9 میلیارد تومان بودجه استانی جذب شده است.
به گفته افضلی، تمامی قراردادهای پیش بینی شده در بودجه سال 94 منعقد شده و مرحله جذب بودجه طبق برنامه زمانی قراردادها که تا پایان سال بودجه پیش بینی شده به طور کامل جذب خواهد شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، اضافه کرد: در موضوع مطالعات نیز اقدامات متعددی در معاونت انجام گرفته که از جمله آنها تصویب مطالعات طرح جامع حمل ونقل و ترافیک برای نخستین بار در شهر، آغاز مطالعات بهنگام سازی و به روزرسانی طرح جامع حمل و نقل و ترافیک، انجام مطالعات جامع ساماندهی پارکینگ های حاشیه ای و غیرحاشیه ای و نیز انجام مطالعات مسیرهای ویژه دوچرخه در سطح شهر در کنار طراحی بیش از 25 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در سه منطقه از سطح شهر بوده است.
وی یادآور شد: مطالعات فاز اول ساماندهی حمل و نقل عمومی (اتوبوسرانی) و نیز اجرای خطوط brt در خیابان های شهید بهشتی و طالقانی و تلاش برای بکارگیری پیمانکار و اجرای آن در سال آتی، مطالعات ترافیکی و حمل و نقل عمومی جهت اجرای پیاده راه رجایی شهر و برنامه ریزی برای اجرای آن با هماهنگی معاونت های شهرسازی و فنی و عمرانی نیز در این معاونت انجام گرفته است.
افضلی، دیگر اقدامات مجموعه را در حوزه های اجرایی و ایمنی، کنترل هوشمند ترافیک، ساخت و مدیریت پارکینگ، آموزش و ارتقاء فرهنگ ترافیک عنوان کرد و بیان داشت: تمامی فعالیت ها در راستای شکل گیری ساختار ترافیکی شهر صورت می گیرد و امید است در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت آمد و شد در کرج باشیم.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر