خوابی راحت با نوشیدن یک لیوان شیر
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
490 بازدید

نوشیدن شیر هنگام شب می‌تواند کمکی برای خواب راحت به منظور کنترل و مدیریت اختلالات مرتبط با خواب بوده و از طرفی گزینه‌ای مثبت برای درمان اختلالات تشویشی باشد.

 به گزارش شبکه خبری صدای رسانه  ، تحقیقات نشان می‌دهد بهتر است قبل از خواب شیر گاو بخورید چرا که کمکتان می‌کند تا راحت‌تر بخوابید بی آنکه به قرص خاصی نیاز داشته باشید.

محققان دریافته‌اند که شیری که مادر هنگام شب به بچه می‌دهد استثنائا مقدار زیادی تریپتوفان و ملاتونین دارد. ملاتونین هورمونی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و به تنظیم چرخه‌ی خواب و بیداری کمک می‌کند، و تریپتوفان می‌تواند به سروتونین و ملاتونین تبدیل شود.

محققان برای اثبات یافته‌های خود در این تحقیق، به موش‌ها آب و دیازپام دادند و بعد آنها را  به مدت ۲۰ دقیقه داخل یک دستگاه چرخنده گذاشتندموش‌هایی که حالت خواب آلودگی بیشتری داشتند، چرخیدن در این دستگاه برایشان دشوارتر بود، در شرایطی که موش‌هایی که هشیارتر بودند عملکرد بهتری داشته و یک ساعت بعد از خوردن شیر در هنگام شب به طور چشمگیری میزان فعالیتشان نسبت به موش‌هایی که شیر درطول روز خورده بودند کمتر شد.

محققان می‌گویند تأثیری که شیر در بهبود وضعیت خواب و راحتی آن دارد به خاطر پیوندهای ‌روانشناختی آن (منظور حافظه‌ی مادری است که هنگام خواب به بچه شیر می‌دهد) و نیز منبع غنی عناصر تقویت کننده‌ی وضعیت خواب موجود در آن است

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر