مصرف بوقلمون و خطر ابتلا به آنفولانزای مرغی
سه شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
392 بازدید


مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به منظور کنترل شیوع آنفولانزای مرغی در خصوص مصرف گوشت بوقلمون هشدار داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، بنابر گزارش وب‌سایت وزارت بهداشت ایندیانا، بوقلمون‌های تجاری بسیاری در شهرستان دوبوا واقع در ایندیانا وجود دارند و تست آنفولانزای مرغی در روز پنج‌شنبه در آنجا مثبت اعلام شد. اما آنفولانزای جدیدی که در 60000 پرنده‌ در آن‌جا کشف شد با آن نوع پرنده‌ای که منجر به شیوع آنفولانزای سال گذشته شده بود تفاوت داشت.
این در حالی است که ایندیانا اولین رتبه را در تولید اردک، چهارمین رتبه را در تولید بوقلمون و سومین رتبه را در تولید تخم‌ها در آمریکا دارد.
بنابر گزارش وزارت کشاورزی آمریکا، بوقلمون‌ها و پرندگان مبتلا که در مزارع قرنطینه‌شده نگهداری می‌شدند برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری کشته شدند. یکی از مزرعه‌داران نزدیک مزرعه بوقلمون‌های مبتلا در این باره گفته است که آنفولانزای مرغی از طریق غاز کانادایی به این منطقه آورده شده است و از طریق انسان‌ها منتقل شده و شیوع پیدا کرده است.
با این وجود مرکز پیشگیری از بیماری‌ها اعلام کرده که خطر ابتلا این بیماری به انسان‌ها کم است اما بهتر است فعلا گوشت این دسته از پرندگان مصرف نشود.
گفته می‌شود که مورد آنفولانزای مرغی در ایندیانا شامل مواد غذایی تایسون نمی‌شود. وزارت کشاورزی آمریکا گزارش داده است که آنفولانزای H7N8 به‌شدت بیماری‌زا جدید که بعد از آزمایش بوقلمون‌ها از چندین راس بوقلمون در ایندیانا کشف شده بود، به‌شدت کشنده بود. به همین علت متخصصان در حال تحقیق بر روی این ویروس هستند تا شاهد شیوع گستره ویروسی خطرناک همانند سال گذشته نباشند.
نشانه‌های ویروس آنفولانزا مرغی H7N8 در پرندگان شامل موارد زیر است:
مرگ ناگهانی
کاهش شدید انرژی
از دست دادن اشتها
کاهش تخم‌گذاری
تخم‌هایی با پوسته نرم
اسهال
تخم بدشکل یا ناقص

وزارت کشاورزی آمریکا در حال حاضر برای آنفولانزای مرغی قبلی H5N2 که به‌شدت بیماری‌زا بود واکسنی آماده کرده است اما تولیدکنندگان مرغ آمریکا نسبت به استفاده از آن چندان راغب نیستند و آن‌ها نگران هستند که نگرانی استفاده از واکسن‌ها ممکن است باعث شود واردات مرغ‌های آمریکایی کاهش یابد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر