هدف دانشگاه علمی کاربردی توسعه آموزشهای مهارتی است
پنجشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۶
0 نظر
138 بازدید

توسعه آموزشهای مهارتی وایجاد مهارت ها ی رشد خوشه های فناوری در مراکز جامع علمی کاربردی از اهداف این دانشگاه است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ محمد حسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور طی نشست خبری در حاشیه سومین همایش رؤسای دانشگاه های علمی کاربردی کشور به میزبانی استان البرز با اشاره به انجام برنامه های توسعه کیفی، ماموریت گرایی و ایجاد مهارت های رشد اظهار کرد: بر این اساس هویت بخشی به مراکز و چندین بر نامه مرتبط دیگر در دستورکار قرار دارد .

وی به اهداف این همایش اشاره کرد و افزود: در این گرد همایی تفاهم نامه ای با استاندار البرز ، مهندس طهائی و تفاهم نامه ای با دانشگاه علمی کاربردی و مدیر کل صنعت و معدن و تجارت این استان منعقد شد.

دکتر امید اضافه کرد :محتوی این تفاهم نامه ها در چارچوب و راستای ماموریت های دانشگاه جامع علمی و کاربردی است که در قالب این تفاهم نامه ها اعلام آمادگی می کنیم تا نیازهای استان را به آموزش های مهارتی تامین کنیم .

وی از آمادگی این دانشگاه برای کمک به توسعه مباحث آموزشی در استان البرز خبرداد و گفت : ما  با بیش از 30 مرکز در البرز و 200 مرکز در تهران این  آمادگی را داریم که  تمام نیازهای آموزشی استان البرز را با آموزشهای مهارتی مقطع دار و دوره های پودمانی و کوتاه مدت تامین کنیم .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان این که البرز استانی توانمند است، ادامه داد: از نظر ما استان البرز یک استان ویژه و دارای توانمندی های بالایی در زمینه صنعتی و کشاورزی  است که به دلیل هم جواری با استان تهران توانسته در این دو بخش موفقیت های زیادی را کسب کند.

وی بیان کرد: دانشگاه جامع این توانمندی را دارد که بر اساس نیازهای شغلی در سریع ترین زمان ممکن دوره های آموزشی را طراحی و اجرا کند.

این مسئول با اشاره به ظرفیت مناسب دانشگاه در خصوص پذیرش دانشجو، خاطرنشان کرد:  ما با ظرفیتی بالغ بر پذیرش 500 هزار دانشجو این توان را داریم که همه نیازهای کشور را در این زمینه تامین کرده و 850 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و حدود 400 تک درس و تک پودمان به دانشجویان ارائه کنیم.

وی در خصوص زمان ثبت نام در دانشگاه گفت: ثبت نام دوره های کاردانی هفته گذشته با استقبال بیش از 90 هزار نفر  پایان رسید و اکنون نیز زمان ثبت نام دوره کارشناسی نا پیوسته است که در صورت ضرورت تمدید می شود .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه امسال مصمم بودیم نظم بخشی فعالیتهای آموزشی را محقق کنیم، تاکید کرد: رشته های تحصیلی در دانشگاه  جامع علمی کاربردی شغل محور و مهارتی است .

وی به پذیرش محدود در بهمن ماه امسال اشاره کرد و گفت : امسال با تفویض اختیار از وزارت علوم مجوز تاسیس مراکز رشد در کنار علمی کاربردی نیز به ما اعطا شده و همه ی مراکزی که ظرفیت داشته باشند اکنون می توانند متقاضی باشند .

دکتر امید عنوان کرد: بیش از 40 درصد بیکاران جامعه از دانش آموختگان دانشگاهی هستند که این عدد در بین دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی 20 درصد می باشد.

وی افزود: مراکزی که امکان ایجاد مرکز رشد را دارند تا پایان امسال هدف گذاری و اجرایی می شوند تا شرکت های دانش بنیان که  80 درصد اشتغال کنونی را دارند به 100 درصد ارتقا پیدا کند .

رئیس دانشگاه جامع علمی کابردی کشور در پاسخ به سئوال خبرنگار صدای رسانه مبنی بر اینکه "چه راهکاری برای جذب بیشتر دانشجو دارید؟" تصریح کرد: اگر ما موفق شویم که برخی از نقایص را رفع کرده و دانشجو را خوب پرورش دهیم، مردم به این جمع بندی می رسند که آموزش مهارتی خوب بوده و خود به خود به این سمت می آیند .

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر