نهالستان بزرگ كرج مورد بازدید استاندار قرار گرفت
پنجشنبه ۰۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
968 بازدید


نهالستان بزرگ کرج واقع در جاده محمدشهر مورد بازدید استاندار البرز و شهردار کرج به همراه مدیرعامل سازمان پارکها قرار گرفت.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، امروز هیئتی متشکل از سید حمید طهایی استاندار البرز، هیربد معصومی معاون عمرانی استانداری، علی ترکاشوند شهردار کرج، محمدرضا زین العابدینی مدیرعامل سازمان پارکها و دیگر مسئولان از نهالستان بزرگ کرج واقع در محمدشهر بازدید کردند.
در این بازدید مسئولان حاضر در بخشهای مختلف نهالستان شامل عرصه های تولید، گلخانه و معابر موجود حضور یافتند و به ارائه نظرات خود در حوزه حفظ و نگهداری از این سرمایه عظیم و افزایش تولیدات در این مرکز پرداختند.
سازمان پارکها آمادگی کاشت و تولید نهال در نهالستان بزرگ کرج را دارد.
در این بازدید ترکاشوند ضمن توضیح کامل و جامع در خصوص تحویل نهالستان بزرگ از سوی اداره کل منابع طبیعی استان البرز به شهرداری کرج، از وجود استعدادهای بالقوه در این مجموعه خبر داد.
وی با اشاره به لزوم اجرای مصوبه اداره کل منابع طبیعی، خواستار تنظیم هرچه سریعتر صورت جلسه واگذاری این مرکز به سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج شد.
وی اعلام کرد: با واگذاری کامل این مجموعه به شهرداری، سازمان پارکها می تواند در فصل زمستان نسبت به کاشت و تولید نهال به صورت گسترده اقدامات لازم را انجام دهد و به رسالت و وظیفه خود عمل کند.
در ادامه این بازدید مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به انجام اقدامات چشمگیر از سوی این سازمان در نهالستان اظهار داشت: تاکنون حدود 400 هزار نهال به روش قلمه، بذر و نهال در گونه های چنار، افرا، بید، نارون، سنجد و توت در این مرکز کاشته شده است.
محمدرضا زین العابدینی یادآور شد: با تحقق این مهم به نظر می رسد تا 2 سال آینده جهت کاشت درخت در معابر و پروژه های اجرایی مناطق، بتوان از ظرفیت این نهالستان استفاده مطلوبی کرد.
وی از وجود حدود یک میلیون انواع قلمه و نشاء گلهای فصلی و درختچه ای مانند رز و نسترن در گلخانه این نهالستان خبر داد و گفت: روند فعلی تولید در نهالستان بزرگ کرج مطلوب است که با استمرار این روند، دسترسی شهروندان به انواع نهال، درخت و درختچه آسان تر خواهد شد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر