500 نیروی عملیاتی آماده خدمت رسانی به شهروندان
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
712 بازدید


با بارش اولین برف پاییزی و سفید پوش شدن خیابان های کلان شهر کرج 500 نیروی عملیاتی آماده خدمت رسانی به شهروندان در این شرایط جوی خواهند بود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛حسن مدیر روستا معاون خدمات شهری شهرداری کرج در خصوص بارش برف و کاهش دما ابراز کرد: هواشناسی استان برای روزهای اخیر بارش برف و باران و کاهش دمای هوا را پیش بینی کرده بود که با توجه به اهمیت موضوع، نیروهای این دستگاه و تمامی امکانات تحت اختیار به این منظور در حالت آماده باش قرار گرفته و به انجام عملیات نمک پاشی در سطح معابر درجه 1 اقدام کردند.

حسن مدیرروستا با بیان اینکه تامین امکانات و ایجاد شرایط تسهیل تردد شهروندان در مسیرهای مختلف شهری یکی از عمده وظایف این دستگاه در فصول بارش است، خاطرنشان کرد: 500 نیرو به صورت 24 ساعته در نقاط مختلف شهر در حالت آماده باش قرار گرفته اند تا در صورت بروز هر گونه مشکل از جمله مسدود شدن راه ها و وقوع آبگرفتگی در معابر، وارد عمل شوند.

وی تصریح کرد: در شرایط مذکور، دو سازمان خدمات موتوری و آتش نشانی با تمامی تجهیزات و امکانات موجود از جمله خودروهای سبک و سنگین و نیروهای تحت امر، در آمادگی کامل برای اجرای هر گونه عملیات زمستانی و امداد و نجات قرار دارند.

این مسئول، از شهروندان خواست برای حل مشکلاتی که در اثر بارش ها در مسیرهای مختلف و معابر شهری کرج رخ می دهد با شماره 137 تماس گرفته و ضمن اعلام موضوع، محل دقیق حادثه را اعلام کنند تا نیروهای این دستگاه بتوانند در کمترین سرعت با تجهیز امکانات مورد نیاز به محل اعلام شده مراجعه کرده و مشکل را مرتفع نمایند.

مدیر روستا با تاکید بر اینکه این دستگاه برای هر گونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی به شهروندان آماده است، اذعان داشت: در عین حال با توجه به اینکه استفاده از محلول ها و ترکیب های مختلف شیمیایی یا پاشیدن نمک روی سطح معابر و آسفالت به شدت به ساختارهای شهری و محیط زیست آسیب وارد کرده و سبب خواهد شد نعمت و برکت بارش های  ارزشمند و گرانبهای آسمانی، زائل شود؛ بهترین راهکار برای گذراندن زمستانی آرام و بی خطر تجهیز خودروها به امکانات گرمایشی و زمستانی نظیر استفاده از زنجیر چرخ و ضدیخ و نیز استفاده شهروندان از پوشش های گرم و مناسب است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر