22 قربانی آنفلوانزا در کرمان و سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
569 بازدید


وزیر بهداشت از فوت 22 نفر براثر آنفولانزا در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت صبح امروز در حاشیه سمینار پزشک محقق در جمع خبرنگاران از فوت 22 نفر در کرمان و سیستان و بلوچستان به علت آنفلوانزا خبر داد و گفت:  هر ساله بیماری آنفولانزا جان تعدای از مردم را می‌گیرد، به طوری که می توان گفت این یک موضوع طبیعی است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که معمولا افرادی که جان خود را از دست می‌دهند، دارای بیماری‌های دیگری نیز هستند که آنفلوانزا  آن را تشدید می‌کند، گفت: متاسفانه در سایر استان‌ها نیز هموطنانی جان خود را از دست داده‌اند که توصیه می‌کنیم مسائل بهداشتی را مردم رعایت کرده و در صورت بروز علائم آنفولانزا به سرعت به پزشک مراجعه کنند.

قاضی زاده هاشمی درباره نوع آنفولانزایی که منجر به مرگ تعدادی از افراد شده است، اظهار کرد: این نوع آنفولانزا، معمولی بوده البته هر سال مقاومت در برابر ویروس بیشتر می‌شود و مواردی از نوع مقاوم این بیماری از آن سوی مرز و از طریق استان سیستان و بلوچستان و کرمان وارد کشور شده است.

به گفته وزیر هر سال در کشور مرگ و میرهایی بر اثر آنفولانزا ثبت می شود و در سال گذشته نیز این آمار تقریبا مشابه سال جاری بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر