61 کشته درحمله طالبان به فرودگاه قندهار
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
644 بازدید

نیروهای امنیتی افغانستان پس از 24 ساعت درگیری توانستند حمله شبه‌نظامیان طالبان به فرودگاه شهر قندهار را دفع کنند و این درگیری در نهایت 61 کشته که اکثر آنها غیر نظامی بودند برجای گذاشت.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه و به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد: آمار کشته‌های این درگیری شامل 38 غیر نظامی، 10 سرباز ارتش افغانستان و دو افسر پلیس افغانستان می‌شود.

نیروهای امنیتی افغانستان از زمانی که نیروهای امنیتی آمریکا و ناتو به ماموریت رزمی خود در این کشور در پایان سال گذشته میلادی خاتمه دادند، به سختی تلاش دارند تا جلوی پیشروی‌های شبه‌نظامیان طالبان را بگیرند.

فرودگاه وسیع قندهار شامل یک بخش نظامی و یک بخش غیر نظامی و همچنین یک پایگاه متعلق به ائتلاف نظامی ناتو است. در حمله اخیر طالبان به این فرودگاه هیچ تلفاتی در میان نیروهای ائتلاف گزارش نشد.

یکی از سخنگویان والی قندهار گفت: شبه نظامیان طالبان در این حمله واحدهای مسکونی که کارمندان دولت در آن ساکن هستند و پایگاه‌های نظامی مشترک افغانستان، ‌ناتو در این فرودگاه را هدف گرفتند.

طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. این حمله همزمان با آن صورت گرفت که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان برای شرکت در یک کنفرانس منطقه‌ای به اسلام آباد سفر کرد.

این حمله همچنین چند روز پس از پخش شایعاتی درباره کشته شدن ملا اختر منصور، رهبر طالبان در یک درگیری‌ داخلی در پاکستان صورت گرفت.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر