8 قدم برای ایجاد انگیزه در فرد
شنبه ۰۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
478 بازدید


پیدا کردن انگیزه در حالیکه احساس افسردگی می کنیم می تواند از سخت ترین کارهای باشد که هر فرد ممکن است با آن مواجه شود.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ افراد در دوره افسردگی در این تله گرفتار می شوند که باید زمان بگذرد تا انرژی از دست رفته را باز یابند و به زندگی عادی بپردازند و مدتی را با این سبک زندگی سرکنند، درحالیکه این کنار آمدن دقیقا حرکت کردن در مسیر افسردگی است .
در ادامه پیشنهادات ساده اما اثربخشی برای شکستن این روند آمده است که ارزش امتحان کردن را دارد:
1.برعکس عمل کردن.
برعکس عمل کردن به این معنا است که بعد از تشخیص عادت های بدمان باید کارهایی را بعنوان جایگزین آن انتخاب کنیم.

2.زنگ ساعت را تنظیم کنید.
از زنگ ساعت فقط برای از خواب بیدار شدن استفاده نکنید و در ساعات مختلف می تواند شما را به یاد تصمیمتان برای فرار از تله افسردگی بیاندازد.

3. شستشو را جدی بگیرید.
بعد از بیدار شدن بلافاصله برای شستن صورت  و دندانهای خود اقدام کنید،  این کار این پیغام را به مغز شما می رساند که شما در حال آماده شدن برای چیزی به غیر از 24 ساعت لم دادن هستید . 

4. روز را با لباس راحتی نگذرانید. 
اینکه شما بعد از بیداری همچنان با لباس راحتی روز را روی مبل ها بگذرانید دور از ذهن نیست، تعویض لباس احتمال این کار را کمتر می کند، چرا که باز هم شما دارید به مغزتان پیغام میدهید که شما برای کاری بجز خواب در حال آماده شدن هستید.

5. بیرون بروید. 
این شاید سخت ترین کاری باشد که یک فرد افسرده بخواهد انجام دهد؛ " باید توجه داشت هدف فقط خروج از خانه است ، در را پشت سر خود ببندید و هر چه به ذهنتان رسید انجام دهید می تواند ده دقیقه پیاده روی باشد یا 1 ساعت رانندگی...

6. یک ورزش را انتخاب کنید. 
حضور یک ورزش در زندگی برای بهبود خلق منفی بسیار کمک کننده است. به این بیاندیشید که سختی و غم ورزش کردن فقط برای 10 دقیقه ی اول است و بعد کم کم حس بهتر می آید . 

7. یک دفتر یادداشت داشته باشید. 
برنامه حداقل یک هفته آینده خود را تا جایی که می توانید جزء به جزء در دفتر بنویسید و هر کدام را بلافاصله بعد از انجام دادن تیک بزنید،  این کار چنان لذتی به همراه دارد که ارزش تجربه کردنش را دارد.

8. معاشرت کنید. 
خودتان را موظف کنید با دوست یا فامیل قرار ملاقات بگذارید، برای این کار جایزه ای تعیین کنید مثلا یک ساعت خواب می تواند پاداش مناسبی باشد!

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر