فولکس آلمان رقیب پژودرایران می شود!
پنجشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۴
0 نظر
162 بازدید

فولکس یک شرکت بزرگ آلمانی است وبا توجه به اینکه هم اکنون هم بزرگترین خودروساز خارجی در کشور چین است ،می تواند شریک خوبی برای همکاری با ایران خودرو باشد.
بنابه گزارش شبکه خبری "صدای رسانه "، مدیر عامل ایران خودرو در کنفرانس خبری با اشاره به حضور برند های جدید از جمله فولکس واگن افزود:فولکس یک شرکت بزرگ آلمانی است و هم اکنون هم بزرگترین خودروساز خارجی در کشور چین است. فولکس می تواند شریک خوبی برای همکاری با ایران خودرو باشد.
یکه زارع در ادامه تاکید کرد:هنوز مشخص نیست در نهایت فولکس واگن قصد شراکت با کدام شرکت را دارد اما گزینه مناسبی برای همکاری است. حضور فولکس واگن در چین نشان داده است این شرکت به دنبال حضوری بلند مدت در بازار است.
مدیر عامل ایران خودرو در زمینه همکاری با برند های بین المللی گفت: در همکاری با برند های خارجی تضمین های محکمی در قرارداد ها خواهیم گذاشت.
وی تاکید کرد:محصولات خارجی که با تیراژ بالای 50هزار دستگاه تولید می شوند باید در قالب سرمایه گذاری مشترک بین ایران خودرو و طرف خارجی باشند.
یکه زارع،در  ادامه کنفرانس مطبوعاتی نیز با اشاره به خروج پژو از بازار ایران پس از تحریم ها گفت: پژو باید پاسخگوی رفتار ناجوانمردانه اش باشد.
وی در زمینه همکاری با پژو گفت: پیش از خروج پژو از بازار ایران، 22 درصد سهم جهانی فروش محصولات پژو متعلق به ایران بود اما پژو با وجود این بازار بزرگ، بعد از تحریم ها ناجوانمردانه ایران را ترک کرد و باید پاسخگوی این رفتار باشد.
مدیر عامل ایران خودرو ادامه داد:با گشایش حاصل شده در صنعت خودرو کشور پژو نباید مطمئن باشد شریک اصلی ایران خودرو خواهد بود.
وی در زمینه هزینه های خروج پژو از بازار ایران و قطع همکاری با ایران خودرو گفت:باید در مورد این مسئله صحبت شود و این مسایل را تبدیل به عدد کنیم. این مورد باید در واحد حقوقی ما بررسی شود.
هاشم یکه زارع، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره همکاری این شرکت با رنو گفت:رنو قرار بود در ایران کارخانه تاسیس کند و در مجموع بیش از 500 هزار خودرو در ایران توسط ایران خودرو و سایپا و کارخانه رنو تولید شود که سهم ایران خودرو و سایپا هر کدام 150 هزار دستگاه بود، اما این اتفاق نیافتاده است. به نظر ما رنو در ایران سرمایه گذاری نکرده است."
وی در زمینه عرضه محصولات جدید رنو توسط ایران خودرو گفت:تاانتهای سال فیس لیفت تندر 90 به بازار عرضه خواهد شد ضمن آنکه خودروی کیوید، محصول جدید رنو هم می تواند در برنامه تولید 150هزار دستگاهی برند رنو در ایران خودرو قرار بگیرد. این خودرو می تواند رقیب پراید در بازار ایران باشد.
 هاشم یکه زارع، همچنین با اشاره به همکاری میان ایران خودرو و سوزوکی ژاپن در زمینه تولید خودرو گفت:در زمینه همکاری با سوزوکی به دنبال تولید مدل های جدیدی از این شرکت در ایران هستیم.
وی در زمینه مدل هایی که شانس ورود به بازار ایران را دارند گفت:در حال حاضر به دنبال مدل های سوئیفت، سلریو و سیاز برای ورود به بازار ایران هستیم که در این میان تیراژ تولید سلریو بالا خواهد بود.
مدیر عامل ایران خودرو در زمینه همکاری با شرکت هایما چین گفت:ما به هیچ عنوان سهمی بیش از 5درصد را به خودروسازان چینی اختصاص نخواهیم داد. نمونه های اولیه هایما در ایران خودرو خراسان تولید شده و تا مدتی دیگر به بازار عرضه خواهد شد.
هاشم یکه زارع، مدیر عامل ایران خودرو در انتها با اشاره به انتظار بازار برای کاهش قیمت خودرو گفت:بر خلاف آنچه گفته می شود خودرو ارزان نخواهد شد. البته با افزایش تیراژ تولید و تامین نیاز بازار، شرایط بازار به ثبات می رسد و قطعا پس از آن رونق خواهد گرفت اما ممکن است با توجه به شرایط قیمت خودرو افزایش هم پیدا کند.
 یکه زارع با اشاره به شایعات در زمینه ارزان فروشی محصولات ایران خودرو در بازار های صادراتی گفت:ما هم اکنون بازار خوبی در آذربایجان داریم ولی به هیچ  عنوان محصولی را با زیان صادر نمی کنیم.
وی با اشاره به تصمیم ایران خودرو برای فروش سایت تولیدی بلاروس ادامه داد: از این پس  اگر قرار به تولید خودرو در سایت های خارج از کشور باشد یک شرکت خصوصی باید برای این موضوع سرمایه گذاری کند.
یکه زارع در زمینه مذاکره با خودروسازان آمریکایی گفت: مذاکره ای با خودروسازان آمریکایی انجام نشده است چرا که ایران خودرو در این زمینه پیرو سیاست های نظام جمهوری اسلامی است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر